تراکتورسازان تیمی بودند که توانستند نتیجه دربی هفته بیست و سوم را به سود خود به پایان برسانند.بردی که باعث شد تا ارتغرول ساغلام همچنان بدون شکست کارش را پیش ببرد.

به گزارش حوزه فوتبال و وفتسال وفای قلم، تراکتورسازان تیمی بودند که توانستند نتیجه دربی هفته بیست و سوم را به سود خود به پایان برسانند. بردی که باعث شد تا ارتغرول ساغلام همچنان بدون شکست کارش را پیش ببرد.

تراکتورسازان که از ابتدا تا انتهای دیدار امروز برابر گسترش فولاد راه دروازه حریف را در پیش گرفته بودند در نهایت موفق شدند با پیروزی به کار خود پایان دهند. آنها که تا دقایق پایانی با یک گل از حریف خود عقب بودند در نهایت با دو گل نتیجه حملات خود را گرفتند و با پیروزی بازی را به پایان رساندند.

هفته بیست و سوم لیگ هفدهم، چهارشنبه ۱۸/۱۱/۹۶، ساعت ۱۴:۱۵، ورزشگاه یادگار امام تبریزداور: سعید رحیمی مقدم                  کمک ها: رحیم شاهین، ایوب غلامزاده

اخطار:
میلاد زنیدپور(۴۸)- فرناندو ده‌خسوس(۷۱) از گسترش فولاد

تراکتورسازی:
ژوردی مارتینزمحمد نادریمحمدرضا مهدی زادهمحمد ایرانپوریانرضا شربتیمهدی کیانیمهدی مهدی پوراحسان پهلوانمحمد ابراهیمی (۳۳ دانیال اسماعیلی فر)سلیمان کرپیچ (۵۷ فرزاد حاتمی)ارسلان مطهری (۹۰ محمدرضا آزادی)سرمربی: ارتغرول ساغلام

گسترش فولاد:
فرناندو ده خسوسادسون هنریکهاحمدرضا زنده روحعزیز معبودیعلی عاطف(۵۱ عرفان افراز)صادق رضانیا (۶۰ سید محسن حسینی)آندرانیک تیموریانمسیح زاهدیسامان نریمان جهانمیلاد زنیدپور (۷۷ نیما مختاری)پیمان باباییسرمربی: فیروز کریمی

 شرح بازی:

تراکتورسازان توانستند از حملات پیاپی خود در این دیدار نتیجه بگیرند و با دو گلی که وارد دروازه خسوس کردند بازی را با پیروزی به اتمام برسانند.همانطور که قابل پیش بینی بود تراکتوری ها از دقایق ابتدایی بازی حملات خود را روی دروازه همشهری خود ایجاد کردند. آنها با رهبری ابراهیمی سعی داشتند از همان دقایق ابتدایی به دروازه حریف برسند. اتفاقی که نیفتاد، چرا که در طرف مقابل گسترشی ها سعی در دفاع و ضدحملات خطرناک داشتند و در نهایت موفق شدند در میانه های این نیمه از این حربه خود به نتیجه برسند و توانستند دروازه حریف خود را باز کنند. پس از این اتفاق و البته مصدومیت و خروج ابراهیمی از این دیدار باعث شد تا سرخ پوشان تغییراتی در نوع حملات خود ایجاد کنند. تغییراتی که حداقل تا پایان نیمه اول جواب نداد.در نیمه دوم نیز همان طور که قابل پیش بینی بود این تراکتورسازان بودند که دروازه حریف خود را به توپ بستند و با تصاحب زمین و توپ، مالک اصلی در این بازی محسوب می شدند. البته در طرف مقابل فیروز کریمی نیز با ورود بازیکنان موردنظرش به میدان، نشان داد قصد دفاع از تنها گل زده تیم خود را دارد. در حالی که هر چه از دقایق بازی می گذشت حملات تراکتوری ها بیشتر می شد آنها سعی در کنترل بازی و کشتن زمان بازی داشتند و البته با موفقیت نیز به کار خود ادامه می دادند. با گذشت هر دقیقه حملات یاران ساغلام بیشتر می شد تا اینکه بالاخره آنها توانستند دژ دفاعی خسوس و مدافعانش را بشکنند و با ضربه سری دقیق بازی را به تساوی بکشانند.پس از این گل سرمربی تراکتوری ها بازیکنان خود را همچنان به پیش می خواند تا بتوانند به گل برتری نیز دست پیدا کنند و به همین دلیل حملات سرخ پوشان در ادامه نیز روی دروازه سفیدپوش ها ادامه داشت، حملاتی که در نهایت جواب داد و یک ضربه پنالتی برای این تیم به همراه داشت. ضربه ای که در ریباند گل برتری شاگردان ساغلام را به همراه داشت تا در نهایت تیم هجومی این دیدار با پیروزی به کار خود پایان دهد.

بهترین بازیکن:
دانیال اسماعیلی فر را می توان بهترین بازیکن این میدان دانست. هافبک تراکتوری ها که به عنوان بازیکن جانشین پا به میدان گذاشت موفق شد با پاس فوق العاده خود اولین گل تیمش را به همراه بیاورد و با شوت خود نیز یک ضربه پنالتی به دست بیاورد تا بازی به سود تیم تراکتورسازی به پایان برسد.
شرح گل:

تراکتورسازی ۰ گسترش فولاد ۱(دقیقه ۳۲، میلاد زنیدپور): در حالی که تراکتوری ها حملات خود را روی دروازه حریف تدارک دیده بودند ضدحمله زهردار گسترشی ها با ارسال دقیق معبودی ادامه یافت و زنیدپور با استپ این توپ توانست با ضربه ای دقیق دروازه تراکتوری ها را باز کند.

تراکتورسازی ۱ گسترش فولاد ۱(دقیقه ۷۵، احسان پهلوان): حملات پیاپی تراکتوری ها بالاخره جواب داد و ارسال بازیکن این تیم با ضربه سر دیدنی پهلوان، خسوس را اسیر خود کرد تا بازی به تساوی کشیده شده باشد.

تراکتورسازی ۲ گسترش فولاد ۱(دقیقه ۲+۹۰، مهدی کیانی ): شوت اسماعیلی فر با برخورد به دست مدافع گسترش فولاد یک پنالتی برای تراکتوری ها به دنبال داشت و مهدی کیانی نیز پشت توپ ایستاد. او ضربه محکم خود را روانه دروازه حریف کرد اما ده خسوس این توپ را مهار کرد که کیانی در برگشت توپ موفق شد  دروازه تراکتوری ها را برای دومین بار باز کند.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۲ – شوت دیدنی ابراهیمی از پشت محوطه جریمه با واکنش دیدنی خسوس مهار شد. دقیقه ۲۲ – یک شوت دیگر از سوی ابراهیمی دروازه گسترشی ها را به خطر انداخت اما این توپ نیز راهی به دروازه این تیم نیافت.
دقیقه ۳۶ – ارسال تراکتوری ها از روی نقطه کرنر با ضربه سر مهاجم این تیم دروازه خسوس را به خطر انداخت اما از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۴۳ – بازی تک ضرب تراکتوری ها موقعیت خوبی برای این تیم به وجود آورد اما ارسال ایرانپوریان توسط خسوس جمع شد.
دقیقه ۴۹ – مهدی کیانی با حرکت خوب خود موقعیت مناسبی به دست آورد اما شوت کم جان او توسط گلر گسترش مهار شد.
دقیقه ۵۷ – موقعیت فوق العاده ای در این دقیقه نصیب کرپیچ شد اما او نتوانست دروازه حریف را باز کند و ضربه وی راهی به دروازه تیم سفید پوش نیافت. دقیقه ۵۹ – ارسال بلند گسترشی ها با ضربه سر مهاجم این تیم دروازه تراکتوری ها را تهدید کرد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲ – یک ضربه سر می توانست بازی را در این دقیقه به تساوی بکشاند اما باز هم ده خسوس توپ تراکتوری ها را مهار کرد. دقیقه ۶۷ – شوت دیدنی حاتمی با واکنش فوق العاده خسوس دفع شد تا این بار هم تراکتوری ها نتوانند دروازه حریف خود را باز کنند. دقیقه ۶۸ – فشار تراکتوری ها در این دقایق بیش از هر زمان دیگری روی دروازه گسترشی ها بیشتر شد اما ارسال ایرانپوریان از روی نقطه کرنر و پرواز بازیکنان این تیم بازهم سودی برای تراکتوری ها نداشت. دقیقه ۷۰ – یک ارسال دیگر از سوی ایرانپوریان این بار با ضربه سر حاتمی دروازه گسترشی ها را تهدید کرد که آن هم از کنار دروازه به بیرون رفت.

اتفاق ویژه:

ارتغرول ساغلام برای سومین بار روی نیمکت تراکتوری ها نشست و باز هم توانست با امتیاز بازی را ترک کند. او در حالی که پیش از این به یک برد و یک تساوی رسیده بود دیدار امروز را نیز با پیروزی به پایان رساند تا نشان دهد همان مربی مورد نظر هواداران این تیم است. هوادارانی که در دقایقی از بازی به تشویق مربی ترک خود پرداختند و با لبخند ورزشگاه را ترک کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد