تیم فوتبال سپاهان علیرغم نمایش قابل قبولی که داشت، همچنان در حسرت کسب پیروزی است ولی در این دیدار موفق شد پس از چهار شکست پیاپی یک امتیاز کسب کند.تیم فوتبال سپاهان علیرغم نمایش قابل قبولی که داشت، همچنان در حسرت کسب پیروزی است ولی در این دیدار موفق شد پس از چهار شکست پیاپی یک امتیاز کسب کند.

به گزارش حوزه فوتبال و فوتسال وفای قلم، منصور ابراهیم زاده و شاگردانش در این دیدار برای کسب پیروزی به میدان آمده بودند و در تمام دقایق بازی نیز برتری محسوسی نسبت به میهمان خود داشتند که برای کسب تساوی به نقش جهان آمده بود، با این وجود و در حالی که  هواداران سپاهان نیز استقبال خوبی از بازی به عمل آورده بودند، موفق نشدند از میزبانی خود استفاده کنند و در زدن ضربات آخر همچنان با مشکلی اساسی روبرو هستند. البته سپاهانی ها در این دیدار بدشانس هم بودند و به خصوص در ثانیه های پایانی اگر ضربه ی سیاوش یزدانی به گل تبدیل می شد، آنها می توانستند بالاتر از نفت تهران و در کنار پدیده قرار بگیرند ولی با این نتیجه آنها ۲۱ امتیازی شدند و هومن افاضلی که در ششمین دیدار خود هم همراه با نفت تهران نباخت، با ۲۳ امتیاز یک پله بالاتر از سپاهان قرار گرفت تا رقابت در رتبه های پایینی جدول همچنان داغ و پرحرارت دنبال شود.

فولاد مبارکه سپاهان – نفت تهران – ورزشگاه نقش جهان اصفهان – ساعت ۱۶داورا: رضا کرمانشاهی؛ کمک ها: مهدی عالیقدر – حمیدرضا افشون – ابوالفضل گرجی – ناظر: عبود سنگاشکن.

اخطار
علی کریمی (۳۲)- سیاوش یزدانی(۶۴) از سپاهان
سامان آقازمانی(۳۷)- عیسی آل‌کثیر(۷۱) از نفت تهران

سپاهان
ابراهیم عالمه ابوالحسن جعفر ساسان انصاری سعیدآقایی  مهردادمحمدی(۶۶- رضا میرزایی) رضادهقانی (۶۰- حسین پاپی) علی کریمی  ادون حسنی(۷۶- مروان حسین) محمود قائدرحمتی  عارف غلامی سیاوش یزدانی

سرمربی: منصور ابراهیم زاده

نفت تهران
میلادفراهانی فریدمحمدی زاده احمدامیرکامدار محسن بنگرعیسی ال کثیر(۸۴- علی زینالی)سیدامین منوچهری(۷۸- میلاد سوری)سامان اقازمانی(۵۸- سینا خادم‌پور)هاشم بیک زاده محمدنصرتی امیرحسین فشنگ چی رضاحبیب زاده

سرمربی: هومن افاضلی

شرح بازی

در نیمه اول مسابقه بیشتر این تیم سپاهان بود که صاحب توپ و میدان بود و موقعیت های بیشتری نیز در مجموع ایجاد کرد ولی نفتی ها هم هر زمان صاحب توپ می شدند، آرام آرام به سمت دروازه حریف می رفتند که در چند صحنه نیز می توانستند به گل برسند ولی در نهایت و در دیداری که دو تیم بیشتر در میانه ی میدان به توپ ضربه زدند، تساوی بدون گل حاصل کار دو تیم شد تا ابراهیم زاده و شاگردانش با عطش بیشتری در نیمه دوم وارد زمین شوند. ضمن اینکه سپاهانی ها در این دیدار یک بار هم دیرک دروازه را به لرزه درآوردند. در نیمه دوم سپاهانی ها با حرارت بیشتری به سمت دروازه ی نفت تهران حمله کردند ولی با وجود اینکه موقعیت های خوبی نیز برای گلزنی داشتند، با بی دقتی در برخی صحنه ها و با بدشانسی در برخی صحنه های دیگر شانس گلزنی را از دست دادند؛ ضمن اینکه میلاد فراهانی گلر نفت هم در این مسابقه عملکرد بدون نقص و اشتباهی را ارائه داد تا نفتی ها که برای کسب تساوی به نقش جهان آمده بودند، با ارائه یک بازی تدافعی به هدف خود برسند؛ البته نفتی ها هم در نیمه ی دوم و در دو صحنه می توانستند به گل برسند که دیرک دروازه و بی دقتی مهاجم این تیم مانع شد تا بازی با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

دقایق حساس

دقیقه ۶: شوت محمدی با فاصله از داخل محوطه جریمه راهی اوت شد.
دقیقه ۱۳: شوت رضا دهقانی که بازیکن جدیدی در ترکیب سپاهانی ها به شمار می رود به دیرک دروازه برخورد کرد تا همچنان بدشانسی دست از سر طلایی پوشان برندارد.
دقیقه ۱۶: پاس کات بک نفتی ها در دهانه دروازه به امین منوچهری رسید ولی دخالت ابراهیم عالمه نگذاشت اتفاق خاصی رخ دهد.دقیقه ۱۷: نفوذ علی کریمی به محوطه جریمه نفت تهران می توانست موقعیت ویژه ای را رقم بزند، اما ارسال این بازیکن از داخل محوطه جریمه با دخالت میلاد فراهانی دفع شد.
دقیقه ۲۹: پاس زیبای مهرداد محمدی با شوت سرکش ادون حسنی همراه شد و این موقعیت عالی به راحتی برای طلایی پوشان از دست رفت.
دقیقه ۳۲: ارسال فشنگچی روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر محمد نصرتی همراه شد و در شرایطی که ابراهیم عالمه خروج اشتباهی داشت، توپ از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۴۴: ضربه ایستگاهی عیسی آل کثیر با واکنش خوب ایراهیم عالمه راهی کرنر شد تا گلر سوی سپاهان به شدت نسبت به نمایش هم تیمی های خود اعتراض داشته باشد.
دقیقه ۵۰:ارسال بازیکنان نفت تهران از نزدیکی ها نقطه کرنر و چسبیده به خط با خروج عالمه دفع شد.دقیقه ۵۲: ضربه ایستگاهی به دست آمده برای سپاهان در موقعیتی بسیار مناسب با ضربه علی کریمی راهی اوت شد.دقیقه ۵۳: شوت بازیکنان نفت تهران از پشت محوطه جریمه به دیرک دروازه برخورد کرد تا ضربه ی نیمه اول دهقانی بازیکن سپاهان جبران شود.
دقیقه ۵۷: ارسال دهقانی با ضربه سر ساسان انصاری در اختیار میلاد فراهانی قرار گرفت.
دقیقه ۵۸: نفوذ ساسان انصاری به محوطه شش قدم با پاس عرضی محکم او همراه شد ولی فراهانی توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۵۹: ارسال حسن جعفری با ضربه ی سر ساسان انصاری درست به همان جایی رفت که فراهانی ایستاده بود تا این موقعیت نیز برای سپاهان از دست برود.
دقیقه ۷۳: شوت علی کریمی از داخل محوطه جریمه و پس از یک کار تیمی با فاصله راهی اوت شد.
دقیقه ۸۳: شوت سرکش علی کریمی با فاصله از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۸۷: ضربه رضا حبیب زاده با فاصله ی کمی از کنار دروازه به اوت رفت.
دقیقه ۹۰: ارسال ساسان انصاری با ضربه سر مروان حسین در دستان فراهانی قرار گرفت.
دقیقه ۲+۹۰: ضربه سر سیاوش یزدانی با بدشانسی تمام با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد.

بهترین بازیکن

در این دیدار تیم نفت تهران به هدفی که داشت دست یافت و با یک امتیاز اصفهان را ترک کرد. از همین رو می توان از محسن بنگر، محمد نصرتی و میلاد فراهانی به عنوان بازیکنانی نام برد که با عمکلرد بدون اشتباه خود تاثیر زیادی در رسیدن نفت به این تک امتیاز داشتنند.

اتفاق ویژه

از اولین امتیاز منصور ابراهیم زاده با سپاهان که پس از چهار شکست پیاپی برای این تیم رخ داد تا تجربه ی ششمین بازی نفتی ها با هومن افاضلی که همچنان بدون شکست به کار خود ادامه می دهد، می توان به عنوان اتفاق های ویژه این دیدار نام برد.

در حاشیه
رضا دهقانی بازیکن تیم سپاهان برای اولین بار در ترکیب تیم قرار گرفته است.سپاهان با چند مصدوم به این دیدار رسیده است. عزت پورقاز، علی محمدی و رسول نویدکیا بازیکنان کلیدی سپاهان هستند که در این دیدار غائب است. هواداران سپاهانی استقبال نسبتا خوبی از این دیدار به عمل آورده اند تا تیمشان را در اولین حضور منصور ابراهیم زاده روی نیمکت تیم در نقش جهان حمایت کنند. سپاهان ۵ هفته است که رنگ پیروزی را ندیده است. آخرین پیروزی آنها به هفته هفدهم باز می گردد که برابر پدیده به پیروزی ۴ بر صفر دست یافتند و در ادامه یک تساوی و چهار شکست پیاپی عملکرد این تیم بوده است. ساسان انصاری علیرغم اینکه هنوز دقایق زیادی از بازی نگذشته است، به عملکرد رضا کرمانشاهی معترض است. عدم رسیدگی به رفع نواقص نقش جهان سبب شده تا پیش از هر بازی ترافیک سنگینی در خیابان منتهی به این ورزشگاه ایجاد شود. موضوعی که توجه بیشتر مسئولین را می طلبد. محسن بنگر بازیکن سابق سپاهانی ها است که در این دیدار بار دیگر مقابل این تیم به میدان آمده است. علی کریمی کاپیتان تیم سپاهان با دریافت کارت زرد دیدار برابر سیاه جامگان را از دست داد. هواداران سپاهان علیرغم نتیجه نگرفتن تیم در حال تشویق تیم محبوب خود هستند و امیدوارند بالاخره بازیکنانشان در زمین مسابقه گلزنی کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد